Freitag, 10. Januar 2014

آخوند بطاط كيست؟ و ماجراي دستگيري و آزادي اين جنايتكار چيست؟هادي روش روانآخوندي به نام سيد واثق البطاط در 4 موشك باران جنايتكارانه ليبرتي همواره اعلام كرده كه مسئوليت حملات موشكي به ليبرتي را مي پذيرد. مقاومت ايران نيز همواه اعلام كرده است كه « مالكي از ماسكي به اسم بطاط براي پوشاندن جنايات خودش استفاده مي كند»(اطلاعيه دبيرخانه شورا 5دي92).
روز 12 ديماه 92 عراق اعلام كرد كه آخوند واثق البطاط را دستگير كرده است! اما 5روز بعد، پايگاه اطلاع رساني مجلس اعلاي اسلامي عراق در 17 ديماه 1392 نوشت: يك منبع مطلع در وزارت كشور عراق از آزادي واثق البطاط دبيركل حزب الله عراق به دستور مستقيم نوري مالكي خبر داد. به گفته اين منبع مالكي شخصا دستور آزادي بطاط را صادر كرده است.
مالكي بعنوان سرپوشي بر جنايتش در ليبرتي و بالانس كردن جناياتش در استان الانبار عراق دستور دستگيري آخوند تروريست بطاط را داده بود، زيرا با ادعاي مبارزه با تروريسم، در حال سركوب عشاير استانهاي سني نشين عراق است. مالكي با پز مبارزه با تروريسم، مي خواست با اعلام دستگيري بطاط اين مانور را بدهد كه وي را هم كه شيعه است ولي عمليات تروريستي كرده ،دستگير مي كند.
آخوند واثق البطاط مُهره مشترك پاسدار قاسم سليماني سركرده نيروي قدس و مالكي است و عمليات تروريستي البطاط چه در رابطه با مجاهدين و چه در رابطه با مخالفين مالكي تحت فرماندهي مشترك قاسم سليماني و مالكي انجام مي گيرد. لذا براي فرمانده نيروي قدس دستگيري عاملش در عراق قابل قبول نبود و به مالكي اعتراض كرد و دستور داد كه او را سريعا آزاد كند. مالكي هم طبق معمول با اطاعت فرمان قاسم سليماني وي را آزاد كرد.
آخوند بطاط معمولا براي عمليات تروريستي به بغداد مي ايد او يك خانه در قم دارد و همسر دومش در قم مي باشد!
حزب الله نهضت اسلامي عراق
-       به گزارش سايت شيعه آنلاين 7 بهمن 90 آخوندي بنام سيد واثق الموسوي البطاط ايجاد حزب الله نهضت اسلامي عراق را در شبکه خبري "الشرقيه نيوز"،  اعلام كرد و خود را دبيركل آن ناميد. وي هدف حزب الله نهضت اسلامي عراق را نا امن كردن بندر مبارك[1] كويت اعلام كرد و گفت: در صورت افتتاح بندر مبارک، با نا امن کردن منطقه اطراف اين بندر، نمي گذاريم هيچ کشتي يا شناوري از آن عبور کند و يا در آن پهلو بگيرد. «واثق البطاط» تأكيد كرد كه ما ارتش، نيروهاي پليس يا هر نيروي داخلي را نشانه نمي گيريم بلکه فقط سر سلاح خود را به سمت دشمنان خارجي مي گيريم.
-       واثق البطاط قبلا فرمانده كتائب (حزب الله عراق) در استان العماره و احتمالاً نجف بود. البطاط ميگويد كه كتائب (حزب الله عراق) جدا شده است و بعد گروهش ”حزب الله نهضت اسلامي عراق“ نام گرفته است. گفته ميشود كه اين جدائي براي پنهانكاري كارهاي كتائب است و خواسته اند يكسري از كارها بنام كتائب انجام نشود. و در واقع پشت عمليات (عليه ليبرتي) كتائب است.
ارتش مختار!

-       ساعاتي بعداز اولين تهاجم موشكي به ليبرتي در 21 بهمن 91 ٴواثق البطاط در بيانيه اي ”ارتش مختار“ را بعنوان  جناح نظامي ”حزب الله نهضت اسلامي عراق“ مسئول حمله به ليبرتي معرفي كرد.
-       طرفداران مالكي در مرداد 91 بدنبال پخش سريال مختار[2]نامه از تلويزيون عراق (كه بيننده زيادي داشت) مالكي را با مختار مقايسه كرده و او مختار العصر (مختار زمان) ناميدند.
-        “ارتش مختار“ (جيش المختار) در 16 بهمن 91 اعلام موجوديت كرد. و 5 روز بعد تهاجم موشكي به ليبرتي را اعلام كرد. متعاقبا اعلان اين موجوديت از سوي رسانه هاي آخوندي بويژه سپاه پاسداران و سايت سركرده سابق سپاه پاسداران مورد استقبال قرار گرفت.
-       به گزارش تلويزيون عراقي الرافدين چند ساعت پس از اين اعلان موجوديت، گروهي از تروريستهاي مالكي تحت نام ارتش مختار در باشگاه صناعه در بغداد يك رژه نظامي برگزار كردند كه نيروهاي ارتش و پليس، امنيت آنرا تأمين مي كردند.
-       به نوشته رسانه هاي معتبر عربي مانند الحيات و الشرق الاوسط و ايلاف، اسم مختار براي اين موجوديت تروريستي اشاره سمبليك به شخص مالكي است. الشرق الاوسط 11 فوريه 2013 (23 بهمن 92) در اين باره نوشت ”ارتش مختار به هدف حمايت دولت عراق براي كنترل امنيتي ايجاد شده است ” اين روزنامه مي افزايد در شعارهايي كه اخيرا براي حمايت از مالكي در بغداد توسط گروهاي وابسته به او داده مي شود مالكي را ”مختار زمان“ توصيف مي كنند. اين گروه رهبران مخالف در عراق، مانند العراقيه و سازمان دهندگان تظاهرات ضد مالكي را به تصفيه فيزيكي تهديد كرده است .
-       به گزارش سايت ابنا و سديد آنلاين (و تعدادي از سايت هاي رژيم در ايران) در 19 اسفند 91 با تيتر “ارتش مختار چيست و چگونه به وجود آمد؟“ نوشتند: «پس از آنکه فتنه ترکيه و قطر بدست طارق الهاشمي معاون فراري رئيس جمهور عراق کليد خورد اعتراضاتي در برخي مناطق سني‌نشين عراق با مديريت بازماندگان رژيم بعث شکل گرفت و ماجرا از نشست سري عزت ابراهيم (‌الدوري) در دوحه قطر آغاز شد، جلسه‌اي که طارق هاشمي، عدنان الدليمي، حارث الضاري و احمد ابوريشه در حضور اردوغان به فکر فتنه انگيزي در عراق افتادند .... و اين افراد با اين اقدامات به دنبال تاسيس ارتش آزاد در عراق برآمدند تا همانند سوريه، اين کشور را نيز با بحراني جدي روبرو سازند و حکومت شيعه در عراق را سرنگون سازند. با رهبري «حجت الاسلام سيد واثق البطاط» گروه حزب الله عراق "جيش المختار" را، تأسيس كرد.» اين گزارش مي افزايد: بطاط گفت: با ارتش يک ميليوني خود هرگونه اقدام ضد شيعي را تلافي خواهيم کرد. ما تصميم داريم عربستان سعودي را فتح و در حرمين شريفين اقامه نماز کنيم. ...»
سايت ابنا و سديد در 19 اسفند 91 در ادامه مي نويسد: «فرمانده ارتش مختار تظاهرکنندگان مخالف نوري المالکي را نيز به سرکوب تهديد کرد. او همچنين کردهاي عراق را تهديد کرده که چنانچه بخواهند از ضعف حکومت مالکي براي پيشروي به استان‌هاي موصل و کرکوک سوء استفاده کنند جلوي آنها را خواهد گرفت.»

وابستگي واثق البطاط به مالكي و خامنه اي
-       بدنبال اولين  حمله موشكي به ليبرتي در بهمن 91 و اعلام آن توسط آخوند البطاط مزدوري او براي خامنه اي و مالكي كاملا برملا شد بطوريكه در تظاهرات و تحصن هاي مردم عراق او را مزدور و در ارتباط با رژيم ملايان معرفي كردند كه از رژيم ايران كمك مي گيرد. افشا شدن اين چهره به حدي بود كه مالكي ناچار شد در يك اقدام فريبكارانه و مسخره دستور دستگيري آخوند بطاط را صادر كند.
-       واثق البطاط به صراحه در مصاحبه ها خودش را عامل رژيم و مالكي معرفي مي كند و تهديد مالكي به دستگيري را هم شوخي مي داند. در زير به قسمتي از مصاحبه او با تلويزيون البابليه و بغداد كه سايت افشاگر در آبان 92 آنرا انعكاس داده، توجه كنيد:
خبرنگار: مي خواهي فرمانده كل نيروهاي مسلح بشوي؟
 البطاط: خير ولي مي توانم يكي از معاونت ها و يا نهادهاي وزارت دفاع را بدست بگيرم و اين نهاد امنيت و ثبات را فراهم مي كند  و ديگر حتي نياز به وجود پست هاي بازرسي نيست و آنرا جمع مي كنيم. ما با دولت عراق قطع رابطه نكرده ايم.
خبرنگار: آيا بين شما و مالكي توافقي وجود دارد؟
البطاط:  اين سوال را از خود مالكي بكنيد.
خبرنگار: ولي من پاسخ را از شما مي خواهم؟ آيا با مالكي توافقي داري؟
البطاط: بله با مالكي توافق دارم
خبرنگار: اين توافق چيست؟
البطاط: اين چيزي كه مطرح مي كنم او مي پذيرد. من 1280000 نفر نيرو دارم. سه روز پيش نيز يك نمايش داشتيم  و بيش از هزار نفر شهادت طلب رژه رفتند
خبرنگار: چرا رسانه‌ها را خبر نكرديد
البطاط: رسانه ها بودند. خبرگزاري فارس بود  رژه ما در ديالي بود
خبرنگار: اينقدر جابجا مي شوي ولي دولت تو را دستگير نمي كند چرا؟
البطاط: دولت اگر واثق البطاط را دستگير كند در محظوريت قرار خواهد گرفت.
واثق البطاط: بله، من نماينده پروژه شيعي هستم، ايرانيان هم بخشي از شيعه هستند و من افتخار ميكنم كه سرباز كوچكي از سربازان سيد خامنه اي باشم.
ما افراد سوري و مصري هم داريم كه مرتبط به ارتش مختار هستند. حتي عناصر رژيم ايران هم مرتبط با ارتش مختار هستند.
مجري: در رابطه با اين موضوع سخنگوي ليست متحدون دكتر ظافر العاني با ما روي خط است. … آيا عملاً نيروهاي امنيتي از دستگيري بطاط عاجز است يا اين كه مشخصاً اهداف سياسي در پشت ظهور او در اين گونه مواقع است؟
ظافر العاني، سخنگوي ليست متحدون: نه نيروهاي امنيتي عاجز از اين كار نيستند بلكه بين نيروهاي دولتي با پديدههاي ناهنجار مثل بطاط، دراجي و عصائب الحق و غيره همدستي و تباني وجود دارد. اين دليلي اضافي نسبت به فرقهگرا بودن حاكميت و ميزان نفوذ رژيم ايران در داخل جامعه عراق است
      سايت صراط وابسته به باند خامنه اي در 1 آذر 92 در رابطه با ارتش مختار و بطاط نوشت: البطاط «با تشکيل "جيش المختار" و خط و نشان هاي آنان براي ارتش آزاد عراق دست به اقدام عملياتي زده و در اولين اقدام به تهديدات منافقين در پادگان اشرف پاسخي محکم داد. گروه "جيش المختار" با کاتيوشا طي چند ساعت با حمله موشکي به کمپ منافقين در ليبرتي، اين کمپ را با خاک يکسان کرده و حدود 60 نفر از منافقين نيز کشته و زخمي شدند.
      پس از اين حمله خبري منتشر شد مبني بر همدستي نوري مالکي با گروه "جيش المختار" . رسانه هاي منطقه اين گروه را گروه نوري مالکي معرفي کردند تا جايي که نماينده اي در پارلمان عراق گفت: نيروي حزب الله عراق که واثق البطاط رياست آنرا برعهده دارد، وابسته به نوري مالکي نخست وزير عراق مي باشد. پس از انتشار اين خبر فشار زيادي از طرف اهل تسنن عراق بر نوري مالکي وارد شد. مالکي نيز براي رهايي از انتقادات شديد رسانه هاي عراقي مجبور به انتقاد از واثق البطاط  شد، تا جايي که برخي رسانه ها از صدور حکم دستگيري واثق البطاط از سوي دولت عراق به اتهام نشر فرقه گرايي در اين کشور و فرار وي به سوريه را منتشر کردند. بطاط با به تمسخر گرفتن حکم جلب صادرشده عليه خود، دولت را براي دستگيري اش به مبارزه طلبيد. وي گفت: من در نجف ساکن هستم و از کسي نمي ترسم، عراق را هم ترک نخواهم کرد و صدور حکم جلب من بچه گانه، غير قابل اجرا و غيرقانوني است. شايان ذکر است امروز نيز شش گلوله خمپاره نزديک يک پاسگاه مرزي عربستان سعودي نزديک مرز عراق و کويت اصابت کرد. رهبر جيش المختار در گفتگو با السومريه نيوز ضمن برعهده گرفتن مسئوليت اين عمليات اظهار کرد: مبارزان جيش المختار اين عمليات را در پاسخ به فتاواي تکفيري و دامن زدن به نزاع هاي فرقه اي و مجوس خواندن شيعه و ترويج به کشتن آنها اجرا کرده اند.»
حمله موشكي به ليبرتي
اطلاعيه دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران در 25 بهمن 1391 بعداز اولين حمله موشكي به ليبرتي جزئيات منتشر كرد كه در موارد بعدي تكرار اين جنايت، همين سازمان كار جريان داشته است: در اين اطلاعيه آمده است:
-       تصميم به حمله در اوايل بهمن ماه در جلسه شوراي عالي امنيت رژيم آخوندي به دستور شخص خامنه اي اتخاذ گرديد. اجراي عمليات و هماهنگي با دولت عراق، بعهده نيروي تروريستي قدس و سفارت رژيم در بغداد گذاشته شد.
-       حاج يوسف (پاسدار سرتيپ عبدالرضا شهلايي) سركرده گروههاي «جهادي» و «كتائب حزب الله درعراق» در جلساتي با ابومصطفي شيباني، و ابو مهدي مهندس، تروريست هاي شناخته شده رژيم آخوندي در عراق، حمله را طراحي كرد....
      هماهنگي حمله موشكي به ليبرتي با حكومت عراق و ارگانهاي امنيتي و نظامي ذيربط، از جمله دفتر نظامي نخست وزير و وزارت كشور، توسط پاسدار دانايي فر سفير رژيم آخوندي در بغداد و يكي از سركردگان نيروي قدس و ماموران اين نيرو در سفارت انجام شد.
       طبق طرح عملياتي،كليه امور پشتيباني از جمله انتقال مهمات و نقل و انتقال تيم ها با استفاده از امكانات وزارت كشور و پليس عراق صورت گرفت. مشخصات داخلي كمپ لييرتي و مختصات جغرافيايي نقاط تجمع ساكنان، از سوي دفتر نخست وزيري در اختيار پاسدار شهلايي قرار گرفت تا شليك ها حتي المقدور دقيق انجام گيرد.....
      گروه عمل كننده از جوخه هاي آدمكشي و ترور «كتائب حزب الله» و ماموران فني سپاه قدس تشكيل شده بود ....
      مسير حركت خودروها و منطقه شليك كاملا در زير دوربين هاي مراقبتي فرودگاه بغداد قرار داشت. اين دوربين ها تا چند كيلومتر اطراف فرودگاه را پوشش مي دهند و هر تحركي را زيركنترل دارند. ....
      رژيم آخوندي و دولت عراق براي رد گم كردن و از آنجائيكه همه مي دانند «كتائب حزب الله» يك گروه تروريستي ساخته و پرداخته رژيم آخوندي است كه در هماهنگي با دفتر مالكي عمل مي كند، به يك صحنه سازي جديد دست زدند و با علم كردن يك گروه خود ساخته جديد تحت عنوان « جيش المختار» تلاش كردند دستهاي خونين خود را از اين جنايت بشويند و تميز جلوه دهند. سركرده موجوديت تروريستي جديد، آخوند واثق البطاط، روز 9 فوريه مسئوليت حمله به ليبرتي را بعهده گرفت. اما «جيش المختار» اسم ديگري براي همان «كتائب حزب الله» است كه توطئه هاي كثيف و خونين خامنه اي و مالكي را در عراق پيش مي برد.

[1]  بندر مبارك كه در جزيره بوبيان توسط كويت ساخته ميشود، با افتتاح اين بندر، عملا ارتباط کشور عراق با آب هاي آزاد را قطع خواهد شد.
[2]  مختار ثقفي از انتقام گيرندگان شهداي عاشوراي حسيني بعداز واقعه كربلا بود. كه در بين شيعيان محبوبيت دارد.