Donnerstag, 14. Februar 2013

سرتیپ پاسدار شهلائی طراح عملیات جنایتکارانه حمله به لیبرتی کیست؟

سرتیپ پاسدار شهلائی که در اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در ۲۵ بهمن ۹۱ بعنوان طراح حمله جنایتکارانه موشکی به لیبرتی شناسائی شد کیست؟
•    سرتیپ پاسدار عبدالرضا شهلائی از بالاترین فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران است که در ۲۰ سال گذشته در عراق بوده و در ۱۰ سال اخیر طراح عملیات ترور علیه نیروهای نظامی ائتلاف و بویژه آمریکائی ها در عراق بوده است. عضوگیری عراقیان و فرستادن آنها به ایران برای آموزش های عملیات شبه نظامی یکی از فعالیت های او برای راه اندازی و بازسازی دستگاه تروریستی رژیم در عراق بوده است.
•    سرتیپ پاسدار قاسم سلیمانی همراه با سرتیپ پاسدار احمد فروزنده، سرتیپ پاسدار شهلایی و سرتیپ پاسدار تقوی دخالت در عراق و کلیه ترورهای در این کشور را فرماندهی میکند.
•    سرتیپ پاسدار قاسم سلیمانی در سال ۱۳۸۱ (چند ماه قبل از حمله نیروهای ائتلاف به عراق) برای دخالت در عراق سه واحد فرماندهی در مرزهای ایران و عراق مستقر کرد. فرماندهی محور جنوب با سرتیپ پاسدار احمد فروزنده، فرماندهی محور میانی سرتیپ پاسدار تقوی و فرمانده محور غرب و شمال غرب را سرتیپ پاسدار شهلایی قرار داد.
•    مسئولیت کنترل دوره های آموزشی شبه نظامیان عراقی و اعزام آنها برای آموزش به ایران سرتیپ پاسدار شهلایی بوده است. یکی از پادگانهائی که سرتیپ پاسدار شهلائی نیروهای عراقی برای آموزش اعزام میکند پادگان حزب الله در جلیل آباد ورامین است که این پادگان در گذشته برای آموزشهای نظامی به نیروهای بدر مورد استفاده قرار میگرفته است و بعد از اعزام نیروهای بدر به عراق در سال ۱۳۸۲ (۲۰۰۳) تحویل بخش آموزش نیروی قدس شد که فرماندهی آن بر عهده پاسدار شفیعی از دانشکده آموزشی نیروی قدس سپاه گذاشته شد تا برای آموزش نیروهای عراقی اعزامی به ایران مورد استفاده قرار بگیرد.
•    سرتیپ پاسدار شهلائی در کنار سرتیپ پاسدار جعفری صحرارودی (قاتل آقای عبدالرحمن قاسملو) از جمله پاسدارانی هستند که رابطه طالبانی با رژیم در دوره حکومت سابق عراق بوده اند و در این رابطه طالبانی رئیس جمهور عراق چندین بار با جعفری صحرارودی و شهلایی در بغداد ملاقات کرده است. از جمله در سال ۲۰۰۴ بعد از بیانیه شورای حکومتی عراق برعلیه مجاهدین در بغداد شهلایی و جعفری صحرارودی در مورد استراد مجاهدین با طالبانی مذاکره کردند.
•    سرتیپ پاسدار شهلایی در سال ۲۰۰۴ از مسئولین گروه ”التجمع السلامی العراق“ به فرماندهی ابو مهدی مهندس رئیس التجمع السلامی (فرمانده سابق ۹ بدر) خواست که تظاهرات های متعددی در شهرهای مختلف عراق بر علیه مجاهدین راه اندازی کند.
•    در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۲۲ مارس ۲۰۰۷ آقای علیرضا جعفرزاده در نیویورک ”کمپهای آموزش فعالیتهای تروریستی رژیم آخوندی که در داخل ایران برای جنایت و ترور در عراق برپا شده“ را افشا کرد. در این کنفرانس اسناد و مدارک جدیدی از دخالتهای رژیم آخوندی در امور داخلی عراق و آدرس پادگانهای آموزشی و موضوعات آموزشهای تروریستی فاش شد که ”مسئولیت کنترل دوره های آموزشی شبه نظامیان عراقی برعهده سرتیپ پاسدار شهلائی یکی از فرماندهان ارشد و قدیمی نیروی قدس در قرارگاه رمضان میباشد.“
•    عملیات ترور سفیر عربستان در واشنگتن، که در اکتبر ۲۰۱۱ قبل از انجام عمل کشف شد، به فرماندهی سرتیپ پاسدار کریمی، فرمانده معاونت عملیات سپاه قدس بود و سرتیپ پاسدار عبدالرضا شهلائی معاون سرتیپ پاسدار کریمی طراحی این عملیات تروریستی را بعهده داشت.
•    خزانه داری آمریکا در ۱۶ سپتامبر ۲۰۰۸ دو نهاد و ۵ فرد را در لیست سیاه قرار داد. یکی از این افراد سرتیپ پاسدار شهلایی بود. استوارت لیوی معاون اطلاعات مالی و تروریسم وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: «این افراد نقشه و هدف دارند که با تاکتیکهای مرگبار به بی ثبات سازی عراق بپردازند، بخصوص نیروی قدس ایران، تلاش های عراق را برای به دست آوردن صلح و موفقیت هدف گرفته اند.» بنابراین گزارش سرتیپ پاسدار شهلایی، معاون فرمانده نیروی قدس، متهم به تهیه لوازم و حمایت لجستیکی از گروه های شیعه از جمله گروه ویژه ارتش مهدی شده است. همچنین وی متهم به برنامه‌ریزی برای حمله سال ۲۰۰۷ اعضای گروه ویژه ارتش مهدی علیه نیروهای آمریکا در کربلای عراق که منجر به کشته شدن پنج سرباز و زخمی شدن سه تن گردید، شده است.
خبرنامه خزانه‌داری آمریکا نوشت: «بعلاوه، نیروی قدس با تامین سلاح، آموزش، کمک مالی و راهنمایی برای انتخاب گروههای جنگ‌طلب شیعه عراقی، که نیروهای ائتلاف و نیروهای عراقی و غیرنظامیان عراقی را هدف قرار می‌دهند و می‌کشند، از آنها حمایت مرگبار می‌کند.»